Sztuka uważnego patrzenia. Spotkanie w języku ukraińskim – Nasz Wybir – Portal dla Ukraińców w Polsce

Sztuka uważnego patrzenia. Spotkanie w języku ukraińskim

22 września 2020
Sztuka uważnego patrzenia. Spotkanie w języku ukraińskim

W niedzielę, 27 września, o godzinie 16.00 zapraszamy młodzież i dorosłych na wspólne zwiedzanie wystaw kolekcji MOCAK-u w języku ukraińskim. Spotkanie będzie łączyło oprowadzanie przez przewodnika z elementami warsztatów na wystawach: „Dialog z przestrzenią”, „Pojęciokształty” Stanisława Dróżdża oraz „Live Factory 2: Warhol by Lupa”.

Spotkanie poprowadzi Olena Devero – Ukrainka, absolwentka architektury na Politechnice Krakowskiej i studentka historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Miłośniczka sztuki współczesnej, od 2019 roku współpracuje z Działem Wiedzy o Sztuce w MOCAK-u, prowadząc zajęcia po polsku, ukraińsku i rosyjsku.

Czas zajęć wynosi około 90 minut, potem zapraszamy wszystkich uczestników do MOCAK Café. Będzie to okazja, by porozmawiać, podzielić się swoimi wrażeniami i wzajemnie się poznać.

Wstęp 2 zł (cena obejmuje wejście na wystawy). Obowiązują zapisy pod adresem [email protected] (w języku ukraińskim albo polskim) lub telefoniczne: 12263 40 35 (w godz. 11–19 od wtorku do soboty, w języku polskim). Liczba miejsc ograniczona.

Uczestnicy proszeni są o pojawienie się przy wejściu do głównego budynku MOCAK-u 10 minut przed wydarzeniem. Zwiedzanie odbędzie się w kameralnej grupie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Szczegółowe informacje dotyczące zwiedzania oraz wytycznych sanitarnych zamieszczone są na stronie internetowej Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK w zakładce „Regulamin zwiedzania”.

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „XX/XXI wiek. Historia, sztuka, edukacja”.

Źródło: krakow.pl