Targi pracy dla migrantów 2019 – od budownictwa do IT

0

16 maja w w godzinach 10:00-17:00 w Centrum Ukraińskie Kultury i Rozwoju we Wrocławiu odbędą się Targi pracy dla migrantów – od budownictwa do IT. Organizatorzy mówią, to jedyne takie wydarzenie w Polsce, które łączy doświadczonych w różnych dziedzinach zawodowych migrantów oraz potrzebujących kompetentnych pracowników pracodawców.

To już druga edycja wydarzenia, organizowanego przez Fundację Ukraina, działającą od 5 lat we Wrocławiu. Pierwsze w Polsce Targi Pracy dla Migrantów odbyły się 23 maja. Gościli przedstawicieli m.in. takich firm, jak SoftServe, BNY Mellon, UBS oraz grupa Hasco-Lek. Ponad 500 osób przybyło do Centrum Ukraińskie Kultury i Rozwoju podczas ubiegłorocznej edycji.

W 2019 roku organizatorzy zapowiadają jeszcze większą liczbę odwiedzających Targi Pracy dla Migrantów to nie tylko możliwość znaleźć pracę, ale także skonsultować kwestię legalizacji pracy, przygotować wraz z doradcą zawodowym dokumenty aplikacyjne oraz podnieść kwalifikacje zawodowe w czasie darmowych szkoleń.

Tegoroczna edycja zaprasza na jeszcze bardziej różnorodna i bogatą listę ofert pracy. Ponad 900 ofert pracy czeka na zainteresowanych pracą od 16 pracodawców! W Job-Speed-Dating wezmą udział przedstawicieli takich firm, jak Hewlett-Packard, Mary Kay, BNY Mellon, Amazon, AmRest, EY Global Services, Poczta Polska, ale nie tylko.

– Cudzoziemcy poszukujące pracę mają różne kwalifikacje zawodowe i językowe. Dlatego postawiliśmy na różnorodność i zaprosiliśmy przedstawicieli z wielu branż – od gastronomicznej i budowlanej, poprzez logistyczną, do bankowości inwestycyjnej oraz IT programowania. Mamy nadzieję, iż dzięki Targom Pracy Fundacja Ukraina po raz kolejny pomoże migrantom w znalezieniu wymarzonej pracy.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu “Integracja, adaptacja, integracja. Wsparcie obywateli państw trzecich zamieszkałych na Dolnym Śląsku” współfinansowanego przez Fundusz Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Partnerami Targów Pracy jest Zachodnia Izba Gospodarcza i Grupa Impel

Share.