Uchodźczynie w Polsce. Warsztat dla sojuszniczek

0

27 października (sobota) w godzinach 11:30 – 14:30  Stowarzyszenie „Dla Ziemi” i Karat Coalition zapraszają na spotkanie w formie okrągłego stołu „Uchodźczynie w Polsce. Warsztat dla sojuszniczek” z udziałem uchodźczyń, które, między innymi, obecnie przebywają w Ośrodku dla Cudzoziemców w Łukowie.

Spotkanie jest skierowane do kobiet, których wiedza ekspercka i wsparcie może okazać się ważna z punktu widzenia potrzeb uchodźczyń:
?-prawniczek;
? dziennikarek;
? psycholożek.

Uczestnicy warsztatu będą rozmawiać o potrzebach uchodźczyń oraz sposobach ich wsparcia.

Organizatorzy  zapraszają na spotkanie szczególnie te osoby, które są zaangażowane w pracę z uchodźczyniami lub chcą więcej dowiedzieć się o możliwościach wsparcia uchodźczyń.

Warsztat odbędzie się 27 października (sobota) w godzinach 11:30 – 14:30 w Domu Ukraińskim przy ulicy Zamenhofa 1.

Chętni wziąć udział muszą wypełnieć formularz rejestracyjny.
Liczba uczestniczek jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmują do 21 października.
W ramach warsztatu zaplanowano wspólny poczęstunek dla uczestniczek.
Więcej informacji: [email protected] .

Prowadzenie warsztatu:

Magdalena Kawa – działająca „z i na rzecz uchodźców/uchodźczyń” od 2009 roku. W Stowarzyszeniu „Dla Ziemi” współrealizuje projekty z zakresu wsparcia integracji i edukacji osób starających się o nadanie statusu uchodźcy. Prowadzi też zajęcia z edukacji międzykulturowej skierowane do „społeczeństwa przyjmującego”. Z wykształcenia politolożka (dr nauk społecznych w zakresie nauk o polityce), z zawodu także wykładowczyni akademicka.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Women’s Empowerment Integration and Participation” (finansowanego ze środków Komisji Europejskiej, w ramach funduszu Asylum Migration Integration Fund).

Share.