UIA potwierdza katastrofę samolotu w Iranie - Nasz Wybir - Informacyjny portal ukraińskich migrantów

UIA potwierdza katastrofę samolotu w Iranie

0

Dzisiaj, 8 stycznia 2020 r., samolot Ukraine International Airlines, obsługujący rejs PS752 Teheran – Kijów, zniknął z radaru  kilka minut po starcie z lotniska im. Imama Khomeiniego w Teheranie. 

Samolot wystartował o godz. 06:10 czasu miejscowego. Według wstępnych danych na pokładzie znajdowało się 167 pasażerów i 9 członków załogi.

Według zaktualizowanych informacji na pokładzie przebywało 11 obywateli Ukrainy (2 pasażerów i 9 członków załogi), 63 obywateli Kanady, 82 obywateli Iranu, 3 obywateli Niemiec, 10 obywateli Szwecji, 4 obywateli Afganistanu, 3 obywateli Wielkiej Brytanii. Ministerstwo Spraw Zagranicznych w dalszym ciągu sprawdza informacje o okolicznościach tragedii i uściśla listy ofiar.

Lot odbył się samolotem Boeing 737-800 NG o numerze rejestracyjnym UR-PSR. Samolot był wyprodukowany w 2016 roku i został odebrany bezpośrednio z fabryki producenta w Seattle. Ostatni, planowy przegląd samolotu miał miejsce 6 stycznia 2020 r.

UIA udostępniły numery telefonów w celu uzyskania informacji na temat lotu PS752 na Ukrainie 0 800 601 527 (dla połączeń z Ukrainy) oraz  +380 44 581 50 19 (dla połączeń z zagranicy).

Linie lotnicze UIA składają najgłębsze kondolencje rodzinom ofiar katastrofy lotniczej i zapewniają, że dołożą wszelkich starań, aby wesprzeć krewnych i bliskich ofiar. Na dzień dzisiejszy UIA postanowiła na czas nieokreślony zawiesić własne loty do Teheranu.

UIA ściśle współpracuje z władzami lotniczymi, dokładając wszelkich starań, aby znaleźć przyczyny tej katastrofy. Równocześnie przedstawiciele linii kontaktują się z rodzinami pasażerów, zapewniając im wszelką możliwą pomoc w obecnej sytuacji.

Dokładne dochodzenie zostanie przeprowadzone przy udziale władz lotniczych Ukrainy, Iranu, przedstawicieli producenta Boeinga, linii lotniczej UIA, a także Ukraińskiej Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych (NBRCA). UIA poinformuje o dochodzeniu i przyczynach tragicznego zdarzenia, jak tylko zostaną w pełni ustalone.

UIA Press Office, Ambsada Ukrainy w Polsce

Share.