Ukrainiec zwycięzcą programu „X Factor” – Nasz Wybir – Informacyjny portal ukraińskich migrantów

Ukrainiec zwycięzcą programu „X Factor”

22 lipca 2014
Ukrainiec zwycięzcą programu „X Factor”

Pochodzący z Wołynia Artem Furman (23 lata) został zwycięzcą  czwartej polskiej edycji programu „X Factor”.

Finał odbył się 31 maja. Ukrainiec wygrał z dwiema dziewczynami i zdobył prawie 25 tysięcy euro, kontrakt na wydanie płyty oraz samochód.  

W finale konkursu muzycznych talentów, nadawanym w telewizji TVN, młody śpiewak i gitarzysta wykonał piosenkę „Strzelaj!”, którą rozpoczynał udział w programie. Zwyciężył dzięki głosom widzów.

Pomimo tego że, jak podkreślił podczas finału Artem, najbardziej lubi muzykę pop i rock, uczył się gry na skrzypcach i pianinie, a umiejętność gry na gitarze zdobył dzięki You Tube. Później zaczął występować w lokalach, a jednym z jego osiągnięć był występ na koncertach polskich zespołów „Zakopower” i „Oddział Zamknięty”, a w końcu, indywidualny koncert w położonym przy granicy z Ukrainą Rzeszowie. Należy jednak wspomnieć także jego występ w Sopocie, gdy w sierpniu ubiegłego roku młodego Ukraińca chcieli przegonić strażnicy miejscy – bo grał i śpiewał na sopockim molo. Ale w jego obronie stanęło ponad sto osób – słuchaczy, turystów i przechodniów – dlatego funkcjonariusze musieli ustąpić.     

Artem Furman to drugi Ukrainiec, który wygrał konkurs talentów w polskiej telewizji. Wiosną 2013 roku zwyciężczynią programu „Mam talent” została mieszkanka Charkowa Tetiana Halicyna, która pokazała sztukę malowania piaskiem.    

Paweł ŁOZA