Ukrainka wygrała Fiata 500 – Nasz Wybir – Informacyjny portal ukraińskich migrantów

Ukrainka wygrała Fiata 500

30 listopada 2015
Ukrainka wygrała Fiata 500
Olga Golubchenko z Ukrainy wygrała Fiata 500 w 16. edycji Polmozbyt Plus Polish Open Kaliber 2015. Blisko finału walki o auto były dwie zawodniczki Kalibra Białystok.
W tegorocznej edycji finału o auto wzięło udział 14 strzelców wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach. Po każdej kolejce strzałów odpadało po jednym przedstawicielu karabinu i pistoletu.

W walce o auto spotkali się Ukrainka Olga Golubchenko (karabin) i Białorusin Igor Basiński (pistolet). 23-letnia Ukrainka to mistrzyni Europy i wielokrotna mistrzyni Ukrainy. O wiele bogatszą karierę ma za sobą Basiński. Białorusin zdobywał medale także na igrzyskach olimpijskich, a obecnie jest trenerem kadry Białorusi. Zresztą strzelców o podobnym dorobku albo i większym w sobotę w Białymstoku nie brakowało. W finale lepsza okazała się Golubchenko, która strzeliła 10,5. Finałowy strzał Basińskiego to 9,6.

– Finał był bardzo trudny, ale byłam na to przygotowana, dużo trenowałam – mówiła Golubchenko. – Mam samochód, ale teraz będę miała o wiele lepszy i ładniejszy. Przed ostatnim strzałem bardzo przeżywałam, serce mocno mi waliło. Ale strzał oddałam między uderzeniami serca i wyszedł bardzo dobry.

Walka o fiata 500 to tylko jedna z konkurencji trzydniowych białostockich zawodów. W sumie w imprezie rywalizowało ponad 450 strzelców.

sport.pl