Ukraińska sobotnia szkoła w Warszawie dla obywateli Ukrainy! - Nasz Wybir - Informacyjny portal ukraińskich migrantów

Ukraińska sobotnia szkoła w Warszawie dla obywateli Ukrainy!

0

Po roku negocjacji z władzami miasta Fundacja „Nasz Wybór” otrzymała pomieszczenie w szkole do prowadzenia zajęć lekcyjnych dla obywateli Ukrainy. We współpracy z nauczycielami z warszawskiego punktu nauczania języka ukraińskiego jako języka mniejszości Fundacja otwiera nowy oddział Ukraińskiej Sobotniej Szkoły dla Dzieci Obywateli Ukrainy z nauką: języka ukraińskiego, historii, kultury i geografii Ukrainy. Adres nowego oddziału – Warszawa, ul. Ogrodowa 16.

Częściowo rozwiązaliśmy problem kilkuletniej dawności, gdy dzieci, których rodzice nie byli obywatelami Polski, nie były dopuszczane do zajęć w ukraińskiej sobotniej szkole. Ze względu na niewielką odległość między szkołami (450 metrów) pojawiła się możliwość organizacji wspólnych zajęć pozalekcyjnych: konkursów, świąt i uroczystości. Korzyści płynące z integracji ukraińskiej mniejszości z obywatelami Ukrainy trudno przecenić, zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców.

Ukraińska Sobotnia Szkoła już teraz ogłasza nabór w kilku grupach wiekowych. Zaplanowano ciekawe i poznawcze programy z takich przedmiotów jak język ukraiński, historia i kultura Ukrainy. Nie ma tu miejsca na nudne zajęcia – naukę i zdolności należy i można zdobywać w ciekawy sposób! Dzwońcie pod numer +48 22 258 40 18, piszcie na adres [email protected]

Zajęcia w szkole są bezpłatne dla wszystkich uczniów!

Chcemy, aby jak najwięcej dzieci uczyło się języka ojczystego i poznawało narodowe dziedzictwo, ale zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy rodzice są w stanie zapłacić za dodatkowe zajęcia. Z tego powodu Fundacja „Nasz Wybór” ogłasza zbiórkę środków na funkcjonowanie szkoły! Wpłacając niewielką kwotę – 30 zł, opłacacie połowę wartości całego zajęcia dla jednej grupy! Wpłacając 60 zł – opłacacie całe zajęcia. Na cały rok szkolny potrzebujemy minimum 20 tyś. złotych. Zachęcamy do pomocy, przelewając kwotę, którą możecie przekazać na konto Fundacji Nasz Wybór z dopiskiem „Sobotnia szkoła”.

Więcej na naszej stronie na Facebook.

Rachunek bankowy:
Fundacja Nasz Wybór
PL 39 1440 1387 0000 0000 1295 6509
Tytuł przekazu: Sobotnia szkola

Dane:
Fundacja «Nasz Wybór»
ul. Zamenhofa 1
00-153 Warszawa

Share.