W polskich sklepach pojawią się półki z ukraińskimi produktami. Opowiadamy o inicjatywie - Nasz Wybir - Informacyjny portal ukraińskich migrantów

W polskich sklepach pojawią się półki z ukraińskimi produktami. Opowiadamy o inicjatywie

0

W sklepach w Polsce oraz innych krajach Europy pojawia się coraz więcej regałów z ukraińskimi produktami. Piszemy o tym, co to za inicjatywa i kto może przyczynić się do jej rozwoju. 


Coraz więcej towarów z Ukrainy może pojawić się na półkach polskich supermarketów dzięki projektowi Ucare by FoodTechShelf. Powstał on z inicjatywy liderów rynku spożywczego Ukrainy, którzy zjednoczyli się, aby wesprzeć ukraińskich producentów, a jednocześnie umożliwić setkom tysięcy przebywających poza granicami kraju osób dostęp do znanych im produktów.

W ramach projektu Ucare by FoodTechShelf wielcy dystrybutorzy produktów żywnościowych mogą wesprzeć ukraińskich producentów, tworząc w swych sklepach półki z ukraińskimi towarami. Ukraińscy producenci ze swej strony, mogą łatwo trafić do największych sieci handlowych z całego świata.

Ukraina będąc do 24 lutego czołowym eksporterem kukurydzy, pszenicy, czy miodu, po napaści Federacji Rosyjskiej straciła znaczną część swych produkcyjnych możliwości. Spadła także siła nabywcza samych obywateli Ukrainy. Projekt Ucare by FoodTechShelf jest próbą pomocy ukraińskim zakładom w uporaniu się z tymi wyzwaniami i wyjścia, między innymi na europejski i amerykański rynek.

Ucare rozwiązuje kwestie związane z logistyką, magazynowanie towarów, marketingiem, negocjacjami z poszczególnymi sieciami supermarketów. Natomiast ukraińscy producenci mogą zaoferować asortyment swych produktów. To między innymi produkty mięsne o długiej trwałości, snaki, orzechy, miód, słodycze, produkty rybne, konserwy, czy napoje bezalkoholowe.

Oprócz wsparcia ukraińskich producentów, inicjatywa Ucare by FoodTechShelf prowadzi także działalność dobroczynną i pomoc humanitarną, wspierając ukraińskie charytatywne  fundacje, takie jak „Tabletoczky” i UA Animals.

Obecnie zespół projektu Ucare by FoodTechShelf szuka ukraińskich producentów oraz polskich sieci handlowych, które mogłyby nawiązać współpracę. Więcej informacji dla dystrybutorów i producentów jest na stronie projektu.

Share.