Ukraiński bokser Ołeksandr Usyk będzie bronił mistrzowskiego pasa we Wrocławiu. Walkę poświęcono Dniu Niepodległości Ukrainy – Nasz Wybir – Portal dla Ukraińców w Polsce

Ukraiński bokser Ołeksandr Usyk będzie bronił mistrzowskiego pasa we Wrocławiu. Walkę poświęcono Dniu Niepodległości Ukrainy

25 lipca 2023
Ukraiński bokser Ołeksandr Usyk będzie bronił mistrzowskiego pasa we Wrocławiu. Walkę poświęcono Dniu Niepodległości Ukrainy

Bokser Ołeksandr Usyk będzie bronił w Polsce pasa mistrza świata wagi ciężkiej. Walka z Brytyjczykiem Danielem Dubois odbędzie się 26 sierpnia na Arenie Tarczyński we Wrocławiu. Data walki nie została wybrana przypadkowo – to blisko  Dnia Niepodległości Ukrainy.

„Bardzo się cieszę, że mamy możliwość zorganizowania mojej walki w Polsce, gdzie 7 lat temu zdobyłem swój pierwszy tytuł mistrza świata (red. – walka z Krzysztofem Głowackim w Gdańsku). Chcę podziękować Polakom, którzy tak szczerze pomagają Ukrainie. Tysiące moich rodaków znalazło schronienie w tym wspaniałym kraju. Dlatego mam nadzieję, że moja walka będzie dla Ukraińców i Polaków kolejną okazją do zjednoczenia i umocnienia naszej przyjaźni” – tak termin i miejsce swojej walki z Danielem Dubois skomentował Ołeksandr Usyk.

W rozmowie z  TVP Sport Usyk podkreślił, że ucieszył się, gdy dowiedział się, że walka odbędzie się w tym polskim mieście, ale wybór konkretnego miasta nie miał dla niego znaczenia. Za wybór odpowiadał jego promotor Ołeksandr Krasiuk. Zdaniem Krasiuka, Wrocław jest idealny do zorganizowania takiego spotkania: jego lokalizacja sprawia, że będą mogli na nie przyjechać goście z innych krajów Europy. Ponadto miasto to jest domem dla wielu Ukraińców, którzy przeprowadzili  się tu nie tylko po 24 lutego 2022 roku, ale także wiele lat temu.

Walka Usyka odbędzie się na Arenie Tarczyński, która ma 24 tysiące miejsc. 11 lat temu było to miejsce zwycięstwa ukraińskiego boksera Witalija Kliczki, który zdobył pas WBC w pojedynku z Tomaszem Adamkiem.

W wywiadzie dla TVP Sport Krasiuk przyznał, że początkowo walka była planowana na 12 sierpnia, ale postanowiono ją przełożyć na 26 sierpnia, ponieważ 24 sierpnia Ukraińcy obchodzą Święto Niepodległości, organizacja walki w tych dniach byłaby więc bardzo symboliczna. „To idealna data na zorganizowanie walki z Dubois. Nie mogliśmy tego zmarnować – powiedział promotor.

Ołeksandr Usyk ma 36 lat, pochodzi z Symferopola. Bokser został mistrzem świata federacji IBF, IBO, WBO i WBA. We wrześniu 2021 roku, pokonując Brytyjczyka Anthony’ego Joshuę, zdobył cztery pasy mistrzowskie. 20 sierpnia 2022 roku Usyk ponownie rywalizował z Joshuą i wygrał. W ten sposób obronił swoje tytuły. Usyk wygrał wszystkie 20 walk na zawodowym ringu.

Brytyjczyk Daniel Dubois ma 25 lat i jest posiadaczem pasa mistrzowskiego WBA Regular. Bokser ma na swoim koncie 19 zwycięstw i jedną porażkę.

Bilety na walkę można kupić na stronie ebilet.pl.

Red.

Żródło: PAPTVP Sport, Суспільне спортOnet.pl