W Warszawie odbędzie się Marsz dla ratowania zwierząt przed wojną w Ukrainie – Nasz Wybir – Informacyjny portal ukraińskich migrantów

W Warszawie odbędzie się Marsz dla ratowania zwierząt przed wojną w Ukrainie

25 września 2022
W Warszawie odbędzie się Marsz dla ratowania zwierząt przed wojną w Ukrainie

8 października o godz. 14.00 na Placu Defilad pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się Marsz dla Zwierząt. Inicjatorami wydarzenia jest ukraińska organizacja ochrony zwierząt UAnimals. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi społeczności  na problem ratowania zwierząt podczas wojny w Ukrainie.

Ukraińska organizacja ochrony zwierząt UAnimals od 5 lat organizuje marsze na rzecz praw zwierząt na Ukrainie. W tym roku ze względów bezpieczeństwa impreza została przeniesiona do Warszawy. Głównym celem tegorocznej akcji jest zwrócenie uwagi na sytuację zwierząt na ogarniętej wojną Ukrainie. Organizatorzy twierdzą, że w ciągu sześciu miesięcy w ramach swojej działalności udało im się uratować, nakarmić, ewakuować i schronić około 200 tys. zwierząt, ale tego niestety jest za mało.

„Każdego dnia tysiące ukraińskich zwierząt umiera w strasznych warunkach z głodu, odwodnienia i urazów. Cierpią z powodu wojny rozpętanej przez Rosjan. Sytuacja jest fatalna zarówno w strefach walk, jak i w osadach znajdujących się pod kontrolą Ukrainy, które są stale ostrzeliwane przez wojska rosyjskie” – czytamy w opisie wydarzenia. Organizatorzy są przekonani, że im więcej osób weźmie udział w marszu, tym większe szanse na nagłośnienie sprawy i nadanie pomocy zwierzętom.

Chętni mogą włączyć się w organizację marszu. Aby zostać wolontariuszem należy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy poprzez link: bit.ly/3LwIFeA

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się pod linkiem.

Dowiedzieć się więcej o pracy UAnimals można na stronie uanimals.org.