Warsztaty artystyczne dla dzieci „Międzynarodowy świat bajki” – Nasz Wybir – Portal dla Ukraińców w Polsce

Warsztaty artystyczne dla dzieci „Międzynarodowy świat bajki”

30 maja 2013
Warsztaty artystyczne dla dzieci „Międzynarodowy świat bajki”

W maju, w ramach projektu „Międzynarodowy świat bajki” aktywną działalność prowadziła pracownia artystyczna dla dzieci w wieku 6-12 lat. Zajęcia integracyjno-artystyczne z kreatywnego rozwoju i twórczego myślenia przeznaczone były dla dzieci migrantów oraz społeczności lokalnej Warszawy. 

Na zajęciach dzieci poznawały bohaterów polskich i ukraińskich ludowych bajek, nauczyły się, jak projektować i wykonywać postaci bohaterów bajek i opowiadań. Na warsztatach „Świat bajki” dzieci wykonały w technice origami postaci zwierząt – bohaterów bajek. Na zajęciach „Z wizytą u niedźwiedzia” przygotowały kostiumy i zagrały w edukacyjnej grze, poznały Kożumiaka i Bazyliszka, stworzyły, pomalowały i udekorowały smoka, zrobiły kukiełki do spektaklu „Rękawiczka”. Uczestnicy warsztatów „Ryby”, w starszej grupie wiekowej, nauczyły się tworzyć morskie postaci z papierowych i plastikowych odpadów, wykorzystując techniki eko-artu i recyklingu.

Projekt był realizowany przez Fundację „Nasz Wybór” przy wsparciu Biura Międzynarodowej Organizacji do Spraw Migracji w Warszawie oraz Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich, EFI.

Foto autorki

Tetiana RODNYENKOVA