Wystartowała kampania społeczna „Razem w sieci, razem w Polsce” – Nasz Wybir – Informacyjny portal ukraińskich migrantów

Wystartowała kampania społeczna „Razem w sieci, razem w Polsce”

23 marca 2021
Wystartowała kampania społeczna „Razem w sieci, razem w Polsce”

23 marca  mediach społecznościowych wystartowała kampania społeczna „Razem w sieci, razem w Polsce”, która ma na celu wspieranie więzi społecznych pomiędzy Ukraińcami i Polakami oraz ukazanie, jak ważne jest wzajemnie zrozumienie i dialog. Kampanię zainaugorowała Fundaca „Nasz Wybór” razem z Facebookiem.

W ramach kampanii organizatorzy chcą przedstawić kilka prawdziwych historii przedstawicieli społeczności ukraińskiej w Polsce i pokazać jak duży wkład wnosi ona w gospodarczy, społeczny i kulturalny rozwój Polski. Do kampanii zaangażowano osób pochodzących z Ukrainy, które swoją działalnością społeczną, artystyczną i biznesową starają się łączyć dwa narody, tym samym przyczyniając się do budowania otwartego i życzliwego społeczeństwa. Zależy nam na podkreśleniu pozytywnego wpływu ukraińskiej wspólnoty na życie społeczno-gospodarczego w wielu regionach Polski, dlatego zaprosiliśmy do współpracy prezydentów największych polskich miast. Naszymi partnerami są Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Warszawa i Wrocław,” – mówią organizatorzy.

Organizatorzy kampanii wierzą, że ta wyjątkowa inicjatywa pokaże, że nawet małe i proste działania mają duże znaczenie dla kształtowania więzi społecznych, które z kolei przyczyniają się do budowania różnorodnej i tolerancyjnej wspólnoty. Mają również nadzieję, że historie bohaterów kampanii staną się inspirującymi przykładami prospołecznego zaangażowania i wzmocnią relacje pomiędzy Ukraińcami i Polakami.

Zapoznać się z bohaterami  kampanii „Razem w sieci, razem w Polsce”  można na profilu Funacji na Facebooku.

Dobro&Dobro

Założona przez parę Ukraińców stylowa kawiarnia Dobro&Dobro przyciąga Polaków tak bardzo, że sześciometrowa przestrzeń w Warszawie zmieniła się już w sieć lokali. Wszystkie dzielą się dobrem w postaci świeżej kawy.

My, Polacy i Ukraińcy, jesteśmy podobni – kochamy kawę, kochamy się dzielić, kochamy Dobro&Dobro.

Kira Sukhoboichenko

Pomysł piętnastoletniej Ukrainki Kiry Sukhoboichenko połączył dzieci na całym świecie – 15 października, podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Plecaka, uczniowie dzielą się pomysłami, historiami i marzeniami z nauczycielami i sobą nawzajem. Z roku na rok inicjatywa Kiry zdobywa coraz większą popularność.

Polskich i ukraińskich nastolatków łączą marzenia – lubią puszczać wodze wyobraźni i zmieniać świat na lepsze

Olga Pasiecznik

Sopran ukraińskiej śpiewaczki Olgi Pasiecznik (Pasichnyk) to duma Polskiej Opery Królewskiej. Przyciąga rzesze melomanów, którzy chcą posłuchać bogatego repertuaru artystki.

Ukraiński głos rozsławia polską muzykę także za granicą. Fani sopranistki na całym świecie mogą posłuchać jej podczas operowych spektakli i koncertów.

Vadym Melnyk

W 2020 roku Dronehub – firma młodego ukraińskiego biznesmena Vadyma Melnyka – wsparła polskie służby medyczne, przekazując im sprzęt ochronny, aby mogły bezpiecznie wykonywać swoją pracę dla nas wszystkich.

Podczas pandemii wszyscy chronimy siebie nawzajem.

Ukraiński Dom

Prowadzony przez Fundację „Nasz Wybór” Ukraiński Dom w Warszawie dba o integrację Ukraińców i Polaków. Tym pierwszym oferuje kursy językowe i doradztwo legalizacyjne, a drugich zaprasza na wspólne wydarzenia kulturalne.

Jego drzwi są otwarte dla wszystkich.

Fundacja ma swój profil w sieci, a Ukraiński Dom stoi w stolicy. Wszystko zaczęło się od wyboru, by żyć i pracować wspólnie.

W sieci można znaleźć więcej takich historii. Jest ich mnóstwo i dotyczą całej Polski.

Wszystkie zaczęły się od wyboru, by żyć i pracować wspólnie.