Wystawa indywidualna Yaryny Movchan „W ciele”

0

W piątek 20 grudnia 2019 rjku o godz.19:00 w Ukraińskim domu w Warszawie (ul. Zamenhofa, 1) odbędzie się wernisaż wystawy Yaryny Movcjan „W ciele”.

Yaryna Movchan– absolwentka Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuk Pięknych (2006). Zyje i pracuje we Lwowie.  Prace znajduja sie w zbiorach prywatnych w Ukrainie i Polsce.

Yaryna Movchan jest artystką osobną. Choć znamienne dla jej sztuki stało się doświadczenie ikony, stworzyła ona własny język plastyczny, wręcz bio-graficzny. W ciele bowiem prowadzimy życie emocjonalne, intelektualne, psychiczne, duchowe. Wszystko czego doświadczamy zapisane zostaje w ciele. I to ciało (szczególnie ludzka twarz) jest miejscem epifanii życia. „Życie objawiło się – pisze Jan Teolog. Myśmy je widzieli i o nim świadczymy” (1J 1,2). To życie obecne w Ojcu staje się naszym życiem, najbardziej prywatną bio-grafią. Piękne, kobiece, poetyckie świadectwo składa Yaryna Movchan.
o. Tomasz Biłka

Wystawy zbiorowe w Ukrainie i poza jej granicami od 2007 roku.

Wystawy indywidualne: 2012 – ″Człowiek i drzewo″, Bekerej ″Bułeczki Wiedeńskie″, Lwów 2017 – “ Przenikanie “ galeria “Zielona kanapa”, Lwów, Ukraina 2019 – “Immersion” galeria “Zielona kanapa”, Lwów, Ukraina

Wystawa czynna: 20.2.2019– 20.01.2020

Więcej informacji na wydarzeniu w facebook

 


Share.