Za pracą na Pradze — warsztaty pracownicze

0

Godna i uczciwie opłacana praca to nieustannie jeden z kluczowych powodów, dla których ludzie zostawiają swoje domy i przekraczają granice państw, niekiedy przemierzając tysiące kilometrów. Praca wykonywana przez pracowników zagranicznych stała się czynnikiem, bez jakiego nie sposób wyobrazić sobie dalszego rozwoju gospodarczego. W samym 2017 roku w Polsce wydano cudzoziemcom około 235 tysięcy pozwoleń na pracę. Znaczą część ubiegających się o nie stanowiły osoby pochodzące z Ukrainy.

W ramach warsztatu poświęconemu poszukiwaniu pracy w Polsce, będzie można dowiedzieć się:

  • Jak można legalnie pracować w Polsce;
  • Na co uważać przy szukaniu pracy i rozpoczynaniu zatrudnienia;
  • Jak znaleźć pracę dopasowaną do swoich oczekiwań i możliwości;
  • Jak bronić swoich praw pracowniczych;
  • Jaką rolę sprawują agencje pracy tymczasowej oraz jaka jest wobec nich alternatywa;
  • Jakie są statystyki poświęcone pracy zarobkowej w Polsce (w tym pracy migrantów).

Zapisy: biennalewarszawa.pl/za-praca-na-pradzewarsztaty-pracownicze/

Prelegenci:
Myroslava Keryk, Andrzej Mikołajewski

Myroslava Keryk jest historyczką, socjolożką, specjalistką do spraw migracji i społeczności ukraińskiej w Polsce. Jest prezeską Fundacji Nasz Wybór oraz redaktorką miesięcznika „Nasz Wybir”. W swojej pracy łączy działania ukierunkowane na integrację społeczności ukraińskiej w Polsce z realizacją licznych projektów naukowo-badawczych w obszarze migracji.
Fundacja, którą kieruję Keryk utworzyła i koordynuje pracę Ukraińskiego Domu w Warszawie, który jest zarówno centrum kulturalnym oraz integracyjnym dla ukraińskiej wspólnoty Warszawy, ale też miejscem spotkań dla Polaków i Ukraińców oraz realizacji ich wspólnych projektów.

Andrzej Mikołajewski jest aktywistą, trenerem i przedsiębiorcą. Projektował i wdrażał kampanie obywatelskie i fundraisingowe dla organizacji pozarządowych, tworzył strategie zrównoważonego biznesu, raporty pozafinansowe i systemy zarządzania etyką dla licznych przedsiębiorstw prywatnych i państwowych. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z komunikacją, kulturą organizacyjną i zaangażowaniem społecznym. Absolwent filozofii i nauk politycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, studiów CSR (Corporate Social Responsibility) na Akademii Leona Koźmińskiego oraz Visegrad School of Political Studies w Europejskiej Akademii Dyplomacji w Warszawie, senior fellow Humanity in Action Poland. Od 2017 roku prowadzi Dobrą Agencję rekrutującą specjalistów z Polski, Ukrainy i Białorusi dla sensownych pracodawców w Polsce.
—————————————————————
Warsztaty odbywają się w ramach projektu Kijowska, którego partnerem jest Muzeum Warszawskiej Pragi, oddział Muzeum Warszawy. Artystyczna odsłona projektu przyjmie formę audiospaceru zrealizowanego w dzielnicy podczas trwania Biennale Warszawa 2019 – Zorganizujmy swoją przyszłość.
—————————————————————
Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.
Na_prawa Warszawa

* Szczególnie zaprają osoby, które zamierzają podjąć pracę lub pracują na terenie warszawskiej Pragi i mają ochotę podzielić się swoimi doświadczeniami lub/i znaleźć odpowiedzi na wyżej wymienione kwestie dotyczące pracy zarobkowej na terenie Polski. Przewidywana również możliwość bezpośredniej rozmowy z prelegentami.

** Podczas spotkania posługiwać się będą językami: polskim, angielskim i ukraińskim.

Share.