Zapowiedzi wydarzeń na kwiecień 2016 roku – Nasz Wybir – Informacyjny portal ukraińskich migrantów

Zapowiedzi wydarzeń na kwiecień 2016 roku

6 kwietnia 2016
Zapowiedzi wydarzeń na kwiecień 2016 roku

Kultura:

Miesiąc Lwowski we Wrocławiu 01.04-01.05

Przez cały kwiecień we Wrocławiu odbywać się będę wydarzenia kulturalne poświęcone miastu Lwów oraz Ukrainie. Na każdy dzień zaplanowano coś ciekawego: występy ukraińskich muzyków, spotkania z literatami, prezentacje filmów, warsztaty (szczególnie dla dzieci), dyskusje oraz wiele innych atrakcji. Miesiąc Lwowski we Wrocławiu to nie tylko zapoznanie polskiej publiczności ze współczesną ukraińską kulturą, ale także próba budowy podstaw do rozwoju współpracy kulturalnej pomiędzy Lwowem i Wrocławiem. O wydarzeniach Miesiąca Lwowskiego we Wrocławiu na stronie: https://www.facebook.com/lvivwroclaw/

Koncerty:

Koncert ukraińskiego zespołu „Valentin Strykalo”
Zespół założył w 2010 roku Jurij Kaplan z Zaporoża, zasłynął po serii wideo odnoszących się do gwiazd show biznesu w imieniu prowincjonalnego i naiwnego „Walentyna Strikało ze wsi Burylcewo”. To pierwszy koncert grupy w kraju Unii Europejskiej.
15 kwietnia, 19:00
WARSZAWA, SEN PSZCZOLY, ul. Grochowska 301/305.

 

Tańce narodów świata – etniczne taneczne show, na którym będą zaprezentowane ludowe tańce z wielu krajów w wykonaniu wyjątkowego zespołu taneczno – wokalnego projektu Ludowego Akademickiego Zespołu Ukrainy im. Hryhorija Weriowki.
20 kwietnia, 19:30
KRAKÓW, Filharmonia im. K. Szymanowskiego, ul. Zwierzyniecka 1.
Bilety od 150 zł.

 

Koncert U2 Symfonicznie
Po raz pierwszy w Polsce polscy wykonawcy wspólnie z orkiestrą symfoniczną wykonają covery najbardziej znanych przebojów legendarnej irlandzkiej grupy U2.
24 kwietnia, 20:00
POZNAŃ, Sala Ziemi MTP.
Bilety od 130 zł.

Teatr:

W dniach 18-24 kwietnia w Krakowie odbędzie się III Międzynarodowy Festiwal Ukraińskiego Teatru „Wschód – Zachód”, organizowany przez Fundację Widowisk Masowych i Show Programów wspólnie z Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana w Krakowie. Festiwal stawia na promocję ukraińskiej kultury.
Podczas trzeciej edycji festiwalu wystąpią profesjonalne, amatorskie, studenckie oraz dziecięce zespoły teatralne, które reprezentują Ukrainę oraz ukraińską diasporę z Polski, Niemiec, Austrii i Gruzji. W programie znajdą się zarówno klasyczne, jak i współczesne performance.
Program festiwalu na: www.facebook.com/wschodzachodfes