Znaki, symbole — wernisaż wystawy Halyny Dudar

0

Fundacja Nasz Wybór zaprasza we wtorek 31.10.2017 o godz . 18:30  do Ukraińskiego Domu w Warszawie (ul. Zamenhofa 1) na wernisaż wystawy „Znaki, symbole” , autorstwa Halyny Dudar.

Twórczość Halyny Dudar oparta jest na syntezie tradycji ludowych i współczesnych praktyk artystycznych. Artystka pracuje nad możliwością adaptacji emocjonalnego i symbolicznego potencjału folkloru i sztuki ludowej do systemu nowoczesnego malarstwa abstrakcyjnego.

Znaki, symbole są najbogatszą częścią kultury ludzkiej, która jest w niej obecna.

Z tych pojęć i wiedzy, które były znane ludzkości od czasów starożytnych mogłyby powstać skuteczne sygnały, które pomogą zwiększyć ludzką kreatywność, tworzyć pozytywną atmosferę rozwoju, harmonii i pokoju.

Artystka łączy emocjonalną paletę kultur dwóch sąsiadujących narodów, Ukrainy i Polski. Ludowy ornament, folklor i ludowe zwyczaje, emocjonalne aspekty muzyki itp. Śledzi wzajemne wpływy i różnice w kodach wizualnych i archetypach.

Każde zdjęcie opowiada ludziom pewną historię, legendę, tak, że każda osoba oglądająca zdjęcie widzi w niej coś ciekawego. Obrazy malowane są olejem, akrylem i kitem budowlanym na płótnie, drzewie.

Halyna Dudar studiowała we Lwowie Kolegium I. Trusz i Lwowską Narodową Akademię Sztuk Pięknych,Członek Związku Artystów Ukrainy, dział „Sztuka Konceptualna”.

Wydarzenie na facebook.

Share.